wait please
شکیبا باشید
88504046
تلفن تماس
En
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerامحای زباله بیمارستانی
امحای زباله بیمارستانی
امحای زباله بیمارستانی

امحای زباله بیمارستانی به روش پلاسمای حرارتی

 

سامانه پرتابل امحای زباله‌های بیمارستانی به روش پلاسمای حرارتی با حضور رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری در محل مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات رونمایی شد.


به گزارش ایسنا، این سامانه طی مراسمی با حضور محمد حسین بهشتی رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر فاطمه عزیز آبادی فراهانی معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات، دکتر محمود قرآن‌نویس رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما و سایر اعضای تیم طراحی و ساخت این سامانه رونمایی شد.


طی دو دهه اخیر، روش پلاسما جهت امحای پسماندها به‌ویژه زباله‌های خطرناک، در دنیا مورد توجه قرار گرفته است. این روش به صورت تجاری در مواردی مانند زباله‌های شهری، بیمارستانی، پسماندهای زیست‌توده از قبیل ضایعات جنگلی و کشاورزی، ضایعات نفتی مانند شیل، Sands و Potecoke و پسماندهای خطرناکی همچون انواع اشتعال‌پذیر، بسیار واکنش‌پذیر و خورنده بکار گرفته می‌شود.


تمامی تجهیزات و فناوری سامانه پرتابل امحای زباله‌های بیمارستانی به روش پلاسمای حرارتی از بخش‌ها و اجزایی نظیر راکتور پلاسمایی، مشعل‌های پلاسمایی که در کوره قرار دارند، سیستم پردازش زباله، منابع تغذیه، سیستم کنترل خنک‌کننده HF منبع تغذیه، کمپرسورهای هوای تمیز، سامانه تسویه و پاک‌سازی گاز خروجی و سامانه جمع‌آوری سرباره مذاب تشکیل شده است.


خروجی فرآیند امحاء، گاز سنتزی و سرباره مذاب بی‌خطر است. پلاسمای ایجاد شده از مشعل‌های پلاسمایی این سامانه علاوه بر استفاده در زباله‌سوزهای بیمارستانی می‌تواند برای کاربردهای مختلفی مانند بازسازی، اسپری، برش و جوش نیز استفاده شود.

 

منبع: ماهنامه مهندسی پزشکی

 

 

 

شرکت آرسین سلامت ایرانیان، بیش از دو دهه است که در حوزه تولید و واردات محصولات پزشکی فعالیت می‌کند. در طول این سال‌ها، افتخار همکاری با برترین برندهای دنیا را در حوزه قلب و عروق، لاپاراسکوپی، اورولوژی و اندو اورولوژی و محصولات مصرفی پزشکی و جراحی داشته‌ایم. امید است که بتوانیم نقش مؤثری در سلامت هموطنان عزیز داشته باشیم.

سایر شرکت های گروه
© تمامی حقوق برای شرکت آرسین سلامت ایرانیان محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
شکیبا باشید ...